Pracę z wolontariuszami – uczniami  z naszego ośrodka  rozpoczęła Beata Kojło – Boratyńska. Uczniowie angażowali się wtedy w Domu Dziecka nr 10. W 2013 r. powstało w ośrodku Szkolne Koło Caritas. Członkowie koła kontynuowali przez kilka lat wolontariat w domu dziecka.

Nasi wolontariusze uczestniczą w akcjach „Podziel się posiłkiem”  Banku Żywności, w akcji „ Żonkile”  Muzeum Żydów Polskich. Poza tym  organizują  zbiórki dla schroniska dla zwierząt włączając mieszkańców z najbliższej okolicy oraz  imprezę zamkniętą w ramach Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ramach imprezy odbywają  się koncerty, aukcja, sklepik, bufet z domowymi ciastami. Grupa naszych uczniów uczestniczyła też w zbiórce WOŚP  na terenie miasta we współpracy z IX LO im. Hoffmanowej. Od kilku lat prowadzimy warsztaty psychoedukacyjne dla gimnazjalistów na terenie gimnazjum na Ursynowie.„ Przyjaźń z niechcianymi uczuciami” lub „ Jak być piękną i nie chorować.”

W 2016 r odbyło się  spotkanie na terenie ośrodka z Maćkiem Reisch – osobą niepełnosprawną i jego rodzicami, które prowadziły nasze wolontariuszki. Maciek zachęcił  swoich rodziców, aby wzięli udział całą rodziną w  11 Półmaratonie Warszawskim PZU jako uczestnicy, a nas zmobilizował do wolontariatu w czasie tego wydarzenia i towarzyszenia  jemu i jego rodzinie.

Dnia 19 czerwca 2016 r uczestniczyliśmy w Festynie z okazji 100-lecia Dzielnicy Mokotów organizowanego  przez Dzielnicę Mokotów. W ramach festynu odbył się występ zespołu hip -hop „Lemur” , sprzedaż wyrobów wykonanych przez naszych uczniów, warsztat robienia ikon