Przyjęcie do MOS nr 1 "SOS" składa się z kilku etapów:

 1. Umówienie się w sekretariacie ośrodka (tel. 22 647 01 16 wew. 12), na rozmowę kwalifikacyjną z Komisją Przyjęć,w skład której wchodzą: dyrektor szkoły, psycholodzy i socjoterapeuci.
 2. Spotkanie z psychologiem, socjoterapeutą i dyrektorem szkoły. Kandydaci na rozmowę z psychologiem przychodzą z rodzicem lub opiekunem prawnym. Konieczne jest też dostarczenie ewentualnej dokumentacji psychologicznej, pedagogicznej lub medycznej.
 3. W uzasadnionych sytuacjach badanie na obecność środków psychoaktywnych w organizmie.
 4. Komisja Przyjęć po przeprowadzeniu rozmów kwalifikacyjnych podejmuje decyzję o możliwości przyjęcia kandydata do ośrodka kierując się następującymi kryteriami:
  • czy kandydat rzeczywiście potrzebuje do rozwiązania swoich problemów edukacyjnych, emocjonalnych lub zdrowotnych tak specjalnego miejsca jak MOS, czy może wystarczające byłoby odpowiednie wsparcie innych placówek diagnostycznych lub terapeutycznych,
  • czy jesteśmy w stanie pomóc w rozwiązaniu problemów kandydata czy może potrzebna jest do tego bardziej specjalistyczna placówka wychowawcza lub medyczna,
  • czy kandydat wyraża chęć współpracy i korzystania z oferty naszego ośrodka,
  • czy kandydat zgadza się z zasadami i normami, obowiązującym w ośrodku.
 5. Jeżeli decyzja Komisji Przyjęć jest pozytywna, kierujemy kandydata do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w celu uzyskania orzeczenia o konieczności kształcenia specjalnego. Orzeczenie jest podstawą do przyjęcia do Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii. 

Dlaczego warto być w MOS "SOS"?

Zapytaliśmy naszych uczniów jak zachęciliby młodych ludzi, którym z różnych powodów trudno jest odnaleźć się w swoich aktualnych szkołach, do przyjścia do MOS "SOS". W czym inne jest nasze liceum i co oferuje uczniom nasz Ośrodek.

Oto niektóre wypowiedzi uczniów klasy III:

"Jeśli chcesz chodzić do szkoły z przyjemną atmosferą i fajnymi ludźmi, przyjdź koniecznie do SOS-u. To szkoła z unikalnym mikroklimatem, jedyna w swoim rodzaju. Z nauczycielami możesz być na ty, a lekcje zaczynają się od 9.15".

"Serdecznie zapraszamy do rozpoczęcia nauki w MOS "SOS". Gwarantujemy miłą i dobrze przygotowującą kadrę nauczycielską do matury. U nas nie ma takiego słowa jaki stres ani brak motywacji. Szkoła proponuje także zajęcia pozalekcyjne, w momentach trudności można porozmawiać z wychowawcami. W naszej szkole jest opcja wychodzenia nastawiona na nowe twarze"

"Szkoła dla ludzi! Nie dla klonów tak masowo produkowanych przez współczesne szkoły! Stawiamy na indywidualność. Lekcje startują o 9.15!".

"Zapraszamy do SOS-u. W szkole jest miła atmosfera, szkoła posiada studio nagrań, dobrze wyposażoną siłownie, salę gimnastyczną. Lekcje zaczynają się o 9.15. Dobry dojazd do szkoły".

"Jest fajnie i w ogóle. Można łatwo zdać z fizyki! Rodzinna i miła atmosfera. Lekcje zaczynają się w miarę ludzkich godzinach".

Ciąg dalszy nastąpi.........

Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc, zapraszamy.